Arrow
Arrow
Shadow
Slider

ВАШИОТ СВАДБЕН ПОДАРОК

УБАВИНА И СТИЛ

Кога мислам на себе всушност мислам на нас! Прилепскиот шармантен младоженец Методиј го доби засекогаш срцето на убавата американска девојка Марија. Оваа прилепско, американска свадба ќе остане долго за паметење по шармот на младенците нивните деверици и девери и преубавите фотографии и видео направено од Фан Продукција. Видео материјалот е снимен на прекрасни локации во оклината на Берово и Аурора. За совршеноста на оваа свадба уверете се и сами, погледнете ја галеријата и секако преубавата љубовна приказна дело на мајстоорите…

ВООДУШЕВЕНИ ОД НОВАТА КОЛЕКЦИЈА НА ЕЛЕНА ЛУКА

Бескрајната и воодушевувачка креативност во модата на  Елена Лука, блесна со новата колекција. Индивидуалноста на секоја жена, нејзината потреба да биде своја, нејзиниот став и шарм, се бесконечната инспирација во креирањето на колекциите на Елена Лука. Моќната автентичност на брендот како огледало на уникатноста на секоја жена е основата на новата колекција наменета за сезоната есен-зима 2016/17 година.
На фејсбук начекавме една повеќе од прекрасна свадбена фото сесија. Фотографиите се дело на Панајоти Шапкарев, а во главна улога се Маја и Александар, а оскарот за споредна улога оди кај малото бело прекрасно кутре.
Мили Тејлор-Морисон стана мета на бран комплименти откако се омажи во виолетова креација, која ја дизајнираше сама.Среќната невеста е во деветтата деценија од животот и е доказ дека никогаш не е доцна за љубов и дека возраста е само бројка.Нејзината внука сподели свадбена фотографија на Facebook и привлече речиси 100 илјади лајкови и илјадници коментари.„Ова е мојата прекрасна баба, Мили Тејлор-Морисон, која се омажи викендов на 86 години. Таа наполни 86 години пред една седмица, а нејзиниот нов сопруг ќе…

35 ГЛАМУРОЗНИ ВЕНЧАНИЦИ-ЗА ВАША ИНСПИРАЦИЈА

Венчаницата е најбираниот и најозборуваниот фустан кој било кога ќе го носите. На туѓите вкусови никогаш не треба да многу да обрнувате внимание, но доколку вашиот е гламурозен еве малку инспирација што треба да ви помогне во изборот. Погледнете ја галеријата на исклучително гламурозните венчаници кои ни ги одбравме за вас. 
Зухаир Мурад е скоро секогаш предвесник на она што ќе се случува во светот на модата за венчалните фустани. Доколку вашата свадба е закажана за 2017 во пролетниот или летниот период погледнете ја неговата нова колекција. За ваша инспирација
Александар и Сара Дрејовски се нашиот свадбен пар кои мораме да признаеме се навистина прекрасни.  Во исклучителна прекрасна винтаж атмосфера, Сара е како шумска самовила, а тој принц кој е пресреќен што токму тој е избраниот. Во прекрасниот крајолик на дојранското езеро, Св наум, Смоларските водопади, Преспа, Галичица итн, ова прекрасно ремек део од Баба 3д Студио нема да не зачуди ако повторно ни донесе некоја европска награда. Секоја чест за видеото и среќен брак на младенците...
Моментот на запросувањето е еден од оние кои се помнат вечно. Воопшто и не е важно дали тоа ќе биде на некои помпезен начин или пак едноставен изненадувачки чин на момчето, реакциите се секогаш слични. Се разбира зборуваме за оние девојки кои со задоволство кажуваат Да. Еве 20тина фотографии на кои можеме да ја видие реакцијата на девојките кога го добиваат вереничкиот прстен. Слатко

17 ПРЕКРАСНИ ВЕНЧАНИЦИ СО ЧИПКА

Чипката последниве години ја игра главната улога кај венчаниците. За ваша инспирација еве 17 модели каде чипката совршено прилега 

ВЕНЧАНИЦИ СО МАЛКУ КОЛОРИТ

Венчаниците не секогаш мораат да бидат бели или пак еднобојни. Доколку сте љубители на малку колоритност еве неколку идеи за малку поинакви венчаници. 

КОРИСНИ СОВЕТИ И ИДЕИ

НАЈНОВИ ВИДЕА

Е ПОДДРШКА

Маркетинг сектор
contact@vobelo.mk
телефон 071.452.560

Техничка поддршка
contact@processin.mk
телефон 071.244.660